Biela s drevodekorom? TOP kombinácia pre kuchynskú linku!

Máloktorú farebnú kombináciu by ste v súčasnosti videli v katalógoch a inšpiráciách týkajúcich sa kuchynských liniek v takom početnom zastúpení, ako je tomu v prípade bielej s drevodekorom. Popravde, ani sa tomu nečudujeme. Okrem toho, že toto spojenie kvitujeme v útrobách našej spoločnosti, vám dokážeme predostrieť pádne dôvody, prečo zapasuje aj do vašej kuchyne.

A diam maecenas sed enim ut sem. Mauris rhoncus aenean vel elit scele risque mauris. Libero volutpat sed cras ornare arcu dui. Tellus elementum sagittis vitae et leo duis ut. Accumsan in nisl nisi scelerisque eu ultrices. Commodo ullamcorper a lacus vestibulum. Hac habitasse platea dictumst quisque sagittis purus.

Prečo práve biela kuchyňa s drevodekorom?

Medzi hlavné prednosti kuchynskej linky v kombinácii bielej s drevodekorom patrí podľa nášho názoru:

  • univerzálnosť
  • nadčasovosť

Univerzálnosť

Vzhľadom na to, že biela farba je vďaka svojej ľahkej kombinovateľnosti s inými vzormi, farbami a dekormi vhodná do akýchkoľvek priestorov, zapasuje biela kuchynská linka takpovediac do každej domácnosti. Nezáleží na tom, či chcete ladiť vašu kuchyňu do moderného, škandinávskeho, alebo retro štýlu. Biela si nájde svoje právoplatné miestečko všade.

Samozrejme, platí to aj v prípade spojenia bielej s drevodekorom. Drevo, obzvlášť vo svojich prirodzených tónoch, totižto pôsobí rovnako nerušivo v akýchkoľvek štýloch. Napríklad, v škandinávskom štýle môžete často badať kombináciu bielej so svetlým, resp. bledým, drevodekorom.

Nadčasovosť

Kuchyňa na mieru sa dáva robiť za predpokladu, že vám vydrží dlhé roky. V súvislosti s tým sú oprávnené obavy, či bude vami vybrané prevedenie moderné aj po pár rokoch. Garantujeme vám, že keď siahnete po kombinácii bielej s drevodekorom, vaša kuchyňa bude IN aj o 10 či 15 rokov. Teda, pokiaľ sa budete o ňu poctivo starať.

Táto skutočnosť pramení najmä z vyššie zmieňovanej univerzálnosti bielej a drevodekorov. Pokojne sa môže stať, že po 5 rokoch vymeníte obklad či tapetu za kuchynskou linkou alebo premaľujete kuchyňu, no kuchynská linka v odtieňoch dreva a bielej bude aj naďalej nadčasovo krásna.

Ako skombinovať bielu kuchynskú linku s drevodekorom?

Vedzte, že možností máte neúrekom. Fantázii sa totižto v tomto prípade medze nekladú. Z nášho pohľadu je však stávkou na istotu kombinovať biele šuplíky a skrinky s pracovnou doskou, ostrovčekom, barovým pultom či zástenou v prevedení drevodekoru. Ako to môže vyzerať, si budeme demonštrovať na príkladoch z našich realizácií.

Pracovná doska a ostrovček v drevodekore

Zdá sa vám táto kuchyňa povedomá? Možno ste si ju všimli v jednom z našich minulých článkov, v ktorom sme sa venovali radám a tipom, ako efektívne navrhnúť kuchynskú linku. Každopádne, aj takto fantasticky môže vyzerať biela kuchyňa v kombinácii s pracovnou doskou a ostrovčekom v drevodekore.

kuchyna

Barový pult v drevodekore

V prípade, že túžite nielen po bielych šuplíkoch a skrinkách, ale aj po rovnako bielej pracovnej doske, no zároveň chcete do vašej kuchyne zakomponovať prvok v drevodekore, jednu z možností ponúka barový pult. Navyše, keď ho zladíte aj s nejakými poličkami ako sme to urobili my pre nášho zákazníka, môže z toho vzniknúť náramne utešená kuchyňa.

Zástena v drevodekore

O čosi vyššie sme spomínali výmenu obkladu či tapety za kuchynskou linkou, ku ktorej môže po rokoch prirodzene prísť. Zámerne sme však nespomenuli zástenu vo farebnom prevedení pracovnej dosky, ktorá je v súčasnosti nielen medzi našimi zákazníkmi mimoriadne obľúbeným riešením. Myslíme si, že tú by ste veru tak skoro nemenili..

Zdroj obrázkov: beng.sk