5 dôvodov, prečo sa obdarovať vstavanou skriňou nielen na Vianoce

Aj vy ste sa už niekedy zamýšľali nad tým, akými zbytočnosťami sa ľudia v modernej konzumnej dobe obdarovávajú? Väčšinou im je ľúto investovať do kvalitného darčeka s dlhou životnosťou. V takom prípade je však potrebné uvedomiť si, že 10 lacnejších darčekov, ktoré nenájdu dlhodobé využitie, môže byť v konečnom dôsledku drahšou položkou, ako jeden jediný, ktorý vám vydrží desaťročia. Presne takým je aj kvalitná vstavaná skriňa, ktorá je skvelým darčekom nielen na Vianoce.

Vstavaná skriňa ako skvelý darček nielen na Vianoce

Pod vianočný stromček ju síce nedostanete, no radosť vám urobí kedykoľvek počas roka. A to bez ohľadu na to, či sa ňou obdarujete na najkrajšie sviatky v roku, alebo len tak. Dáme vám hneď 5 dôvodov, prečo je to dobrý nápad.

1. Dostatok úložného priestoru

Máte pocit, že vaša stará skriňa praská vo švíkoch? Viac do nej už nedokážete napratať? So vstavanou skriňou takéto problémy nebudete mať. Práve naopak, bude vám to pripadať, ako keby nemala konca kraja. Uložíte do nej takmer všetko – od každodenne používaných vecí cez sezónne oblečenie až po vianočné ozdoby.

2. Estetická stránka

Tvrdenie, že voľne stojaca skriňa nemôže v interiéri vyzerať pekne, by pravdepodobne nebolo na mieste. Pravdou však je, že vstavaná skriňa dokáže oveľa lepšie splynúť s priestorom. Spálňa, izba či obývačka so vstavanou skriňou tak pôsobí podstatne uhladenejšie ako miestnosť s voľne stojacím nábytkom.

vstavana skrina

3. Hygienická stránka

Dajte si ruku na srdce a úprimne si odpovedzte na otázku: ako často utierate prach na samom vrchu skrine? Všetka česť, pokiaľ pravidelne. Ak to však flákate, už len pri menšom prievane, napríklad pri vetraní, sa vám všetok nahromadený prach víri domácnosťou, čo nie je ani príjemné, ani zdraviu prospešné. So vstavanými skriňami, ktoré využijú priestor až po strop, vám podobné starosti vonkoncom nehrozia.

4. Pridaná hodnota

V súvislosti s výhodami vstavaných skríň nemožno nespomenúť ani ich pridanú hodnotu. Ako to myslíme? Na vstavanú skriňu by ste sa nemali pozerať len ako na miesto, kam schováte všetky veci, ktoré nechcete mať dennodenne na očiach. Pekne navrhnutá vstavaná skriňa môže plniť aj úlohu zrkadla, poličky či dokonca nočných stolíkov, čo môžete vidieť aj na jednej z našich mnohých realizácií.

5. Univerzálny darček

Univerzálnosť sme už osobitne spomínali v jednom z našich článkov, kde sme sa zamerali na výhody vstavaných skríň. Prízvukovať ju však budeme aj v tomto prípade. Vstavaná skriňa môže byť totižto skvelým darčekom nielen pre vás do spálne, ale napríklad aj pre deti do detskej izby. A okrem toho, plnohodnotne ju využijete aj na chodbe či v predsieni.

Zdroje obrázkov: beng.sk, freepik.com