4 Dôvody, prečo sa rozhodnúť pre vstavané skrine

Keď by ste nahliadli do útrob interiérového dizajnu spred niekoľkých desiatok rokov, zistili by ste, že vstavané skrine v ňom vtedy svoje isté miesto nemali. Avšak, s odstupom času môžeme dnes radostne konštatovať, že sa stali akousi samozrejmosťou novozariaďovaných priestorov. Dôvody? Tých je hneď niekoľko! Aby ste o nich vedeli aj vy, spísali sme ich pre vás na jednom mieste. Toto sú 4 dôvody, prečo sa rozhodnúť pre vstavané skrine.

Efektívne využitie priestoru

Nemôžeme začať ničím iným ako zmienkou o efektívnom využití priestoru. Vstavané skrine je totižto možné realizovať v akýchkoľvek výklenkoch stien či rohových priestoroch, prípadne aj na horšie využiteľných miestach. Na druhej strane, priestor dokážu efektívne využiť aj v klasických 4-stenových izbách, kedy sa dajú navrhnúť pozdĺž celej jednej steny. Takéto riešenie síce môže zabrať viac miesta ako voľne stojaca skriňa, no bude pôsobiť, paradoxne, vzdušnejším a nerušivým dojmom. Okrem toho, vstavanou skriňou viete efektívne využiť priestor až po strop.

Vedeli ste, že nové projekty rodinných domov sú často navrhované s ohľadom na prípadnú budúcu realizáciu vstavaných skríň? Nájdete v nich tak výklenky a miesta, ktoré sú špeciálne určené na tento nábytok, ktorý sa okrem efektívnej využiteľnosti vyznačuje aj atraktívnou dizajnovou stránkou.

Atraktívny dizajn

Načrtli sme to už v predošlých riadkoch, no musíme to osobitne prízvukovať. Jednou z hlavných devíz vstavaných skríň je ich atraktívny dizajn. Vstavané skrine si môžete nakonfigurovať podľa vlastných predstáv, aby boli pre vás nielen praktické, ale aj dizajnovo zaujímavé. Vďaka tejto skutočnosti ich viete perfektne zladiť ako s ďalším nábytkom a zariadením, tak s celkovým štýlom vášho bývania.

Náš tip: Vstavané skrine môžu obsahovať aj rôzne police či výklenky, ktoré sú praktické a vkusné zároveň. Presvedčte sa pohľadom na tento kúsok z našich mnohých realizácií.

 

Univerzálnosť

Tretím nesmierne podstatným dôvodom, prečo sa rozhodnúť pre vstavané skrine, je ich univerzálnosť. Fantasticky totižto zapadnú do akýchkoľvek častí bytu či domu. Samozrejme, týka sa to ako menších, tak aj väčších priestorov. Vstavané skrine je možné navrhnúť do:

  • predsiene
  • chodby
  • izby
  • spálne

Pri všetkých nami spomenutých prípadoch môžete mať istotu, že vstavané skrine budú vyzerať jednoducho úžasne.

Objemnosť

No a na záver nemožno opomenúť ani objemnosť vstavaných skríň, ktorá priamo nadväzuje a zároveň súvisí s ich schopnosťou efektívne využiť priestor až po strop. V dôsledku toho sú vstavané skrine zvyčajne náramne objemné, pričom vedia poňať všetko, čo nechcete mať vo vašej domácnosti vystavené na očiach 24 hodín denne. Ako príklad sa dá uviesť nielen oblečenie, ale aj sezónna obuv, sviatočné ozdoby, športové potreby a podobne.

Zdroje obrázkov: freepik.com, beng.sk