Plánujete kuchyňu na mieru? Stavte na vstavané spotrebiče

Plánovanie kuchyne na mieru vám síce môže spôsobiť nejednu vrásku na čele, no v konečnom dôsledku ide o mimoriadne pekné chvíle. Aj keď sa vytrápite pri mnohých alternatívnych návrhoch, na záver bude na vás čakať novučičké a zároveň prenádherné „srdce domácnosti“. S plánovaním kuchyne na mieru však úzko súvisí aj výber vhodných spotrebičov. Viete, ako a podľa čoho si ich vybrať? Radíme vám, aby ste stavili na vstavané spotrebiče.

Kuchyňa na mieru – investícia na dlhé roky

Keď sa rozhodnete pre realizáciu kuchyne na mieru, predpokladá sa, že pôjde o investíciu na dlhé roky. Samozrejme, v tom prípade, že si vyberiete spoľahlivého zhotoviteľa kuchýň a že sa budete o vašu novú pýchu aj patrične starať. No a vzhľadom na to, že kuchyňa by vám mala slúžiť dlhú dobu, očakáva sa od nej aj nejaká tá „dizajnová stálosť“ v zmysle nadčasovosti. Dopomôcť vám k tomu môže aj správny výber spotrebičov

Vstavané spotrebiče vs. voľne stojace spotrebiče

ak ako v prípade kuchynskej linky, taktiež spotrebiče by mali okrem funkčnej úlohy plniť aj estetickú funkciu. Vzhľadom na to nemôžete urobiť nič lepšie ako staviť na vstavané spotrebiče. Prečo? Majú totižto neopomenuteľné výhody.

Výhody vstavaných spotrebičov

+ perfektne splynú s dizajnom kuchynskej linky
+ nechajú vyniknúť vami vybrané farebné dekory dvierok a šuplíkov
+ efektívne šetria miesto
+ prispievajú k logickému usporiadaniu kuchyne
+ nestratia eleganciu ani po rokoch

Okrem toho, že vstavané spotrebiče perfektne splynú s dizajnom kuchynskej linky, pričom nechajú vyniknúť vami vybrané farebné dekory dvierok a šuplíkov, ešte aj efektívne ušetria miesto. Skvelým príkladom je taká mikrovlnná rúra. Ak by ste si vybrali voľne stojacu, počítajte s tým, že vám zaberie miesto na kuchynskej linke. Na druhej strane, pri vstavaní jej dopredu vyberiete miesto, čo v konečnom dôsledku prispeje k logickému usporiadaniu kuchyne. Môžete ju totižto situovať napríklad do blízkosti elektrickej rúry a varnej dosky. A čo je nemenej dôležité, vstavané spotrebiče nestratia svoju eleganciu ani po rokoch. Vaša kuchyňa na mieru tak bude moderná aj s odstupom času.

Alternatíva: kombinácia voľne stojacich a vstavaných spotrebičov

Zaujímavou voľbou však môže byť aj kombinácia voľne stojacich a vstavaných spotrebičov. V súčasnosti sa tešia náramnej obľube napríklad priestranné americké chladničky alebo dizajnové retro chladničky. Obzvlášť chladničky pripomínajúce dávne časy dokážu perfektne ladiť s novučičkými kuchyňami na mieru a vstavanými spotrebičmi.

Rada na záver: Čo sa týka voľne stojacich spotrebičov, ide o výbornú voľbu do už existujúcich kuchýň, prípadne do kuchyniek v pracovných či kancelárskych priestoroch. Nepotrebujete na ne totižto žiadne vopred pripravené otvory v kuchynskej linke. Pri realizácii novej kuchyne na mieru vám však jednoznačne odporúčame vstavané spotrebiče.

Zdroj obrázkov:

Beng s.r.o.

www.freepik.com