Dominujú Ostrovčeky A Odtiene Zelenej. Toto Sú Trendy V Kuchynských Linkách Na Rok 2023!

Tak ako každý rok, aj v roku 2023 budú určité prvky v kuchyniach a kuchynských linkách prevládať nad tými ostatnými. Dominovať budú najmä ostrovčeky a odtiene zelenej farby. Toho, čo sa oplatí spomenúť, je však oveľa viac. Preto čítajte ďalej a dozviete sa všetko podstatné.

Dominantnými prvkami najnovších kuchýň sa stanú práve spomínané ostrovčeky a odtiene zelenej farby. Avšak, okrem toho sa budú veľkej obľube tešiť aj kuchynské okná, interiérové bylinky a prírodné motívy.

Kuchynské linky: Trendy na rok 2023

Samozrejme, kuchynské ostrovčeky nie sú v moderných kuchyniach žiadnou neznámou. Novinkou je ale to, s akým zámerom sa čoraz viac pretláčajú do najnovších kuchýň. Ostrovčeky majú totiž spájať nielen priestor – napríklad ten medzi kuchyňou a obývačkou – ale takisto aj jednotlivých členov domácností. Preto by mali byť čo najširšie a najpriestrannejšie. Aby sa za ne zmestilo čo najviac rodinných príslušníkov. V tomto smere sú vítanými aj o čosi extravagantnejšie kruhové ostrovčeky, ktoré symbolizujú nekonečno. Avšak, ak sa vám zdá takéto riešenie až príliš vyzývavé, pokojne choďte do klasického ostrovčeka. Vďaka nemu bude môcť vaša kuchyňa právom niesť prívlastok moderná.

kuchynska linka

Dominantné odtiene zelenej farby

Nie že by sa z kuchýň úplne vytrácala biela, krémová či hnedá. To vôbec. Odtiene týchto farieb budú v rámci kuchynských liniek aj naďalej trendové a nadčasové. No postupne sa k nim čoraz viac pretláča aj zelená, napríklad v olivových či khaki odtieňoch. Popravde, niet sa čomu diviť. Je verejne známe, že zelená farba dokáže upokojovať myseľ a pozitívne vplývať na náladu. A vzhľadom na to, že kuchyňa je srdcom domácnosti, pričom v nej trávime veľkú časť každého dňa, je voľba zelenej viac než pochopiteľná.

Prírodné motívy a bylinky – TOP kombinácia so zelenou!

Pri zelenej ešte chvíľu zostaneme, resp. na ňu plynule nadviažeme. V roku 2023 ju totiž odporúčame kombinovať s prírodnými motívmi, akými sú napríklad prvky v zemitých odtieňoch či kuchynské linky v drevodekoroch. A skvelou voľbou budú aj interiérové bylinky a rastliny na kuchynských linkách a slnečných kuchynských oknách, ktoré dodajú priestoru jedinečnú atmosféru. A keď už sme spomenuli tie okná, rovno pri nich zostaneme.

Veľké kuchynské okná a dostatok prirodzeného svetla

Skúste si predstaviť, ako váš moderný ostrovček s kuchynskou linkou v zelenej farbe prekrásne vynikne na prirodzenom svetle. Ak teda plánujete výstavbu nového rodinného domu alebo sa chystáte na hĺbkovú rekonštrukciu, myslite na to, že veľké kuchynské okno môže v konečnom dôsledku významne ovplyvniť aj celkový vzhľad vašej novej kuchynskej linky, ktorú pre vás s radosťou navrhneme a zrealizujeme.

Zdroj obrázkov: freepik.com