Detská posteľ či vstavaná skriňa? 4 tipy, ako potešiť deti na Vianoce

Bez ohľadu na to, či chodí u vás na Vianoce ešte stále Ježiško, alebo sú už vaše deti o čosi staršie, máme pre vás 4 skvelé tipy. Áno, narážame na darčeky, ktorými môžete vašim deťom urobiť radosť pod vianočným stromčekom. Pokiaľ nechcete míňať peniaze na hračky a doplnky, ktoré nájdu len chvíľkové využitie, stavte na podstatne hodnotnejšie darčeky. Tie môžu mať podobu napríklad detskej postele, vstavanej skrine či nejakej tej komody.

4 tipy, ako potešiť deti na Vianoce

Je síce pravdou, že oči najmenších detí sa väčšinou najviac rozžiaria pri pohľade na hračky, no radosť z nich môže veľmi rýchlo vyprchať. Záleží preto na vás, rodičoch, akým hodnotám budete vaše deti odmalička učiť. Jednou z ciest je aj váženie si hodnotnejších darčekov, akými môžu byť napríklad vyššie zmieňované detské postele, vstavané skrine či praktické komody.

Detská posteľ

Autíčko na diaľkové ovládanie či bábika, ktorá vyzerá takmer ako živé bábätko – to sú sny väčšiny detí. Netvrdíme, aby ste ich vašim ratolestiam nesplnili. Nemyslíte si však, že by bola pre vaše detičky vhodnejšou napríklad kvalitná drevená detská posteľ? S modernými nástrojmi a pomôckami, ktoré sú dnes k dispozícii, je možné vyrobiť v podstate hocijakú posteľ – podľa individuálnych požiadaviek a predstáv zákazníka. Najväčšej obľube sa ale v súčasnosti tešia rozprávkové domčekové postele, ktoré dokážu uchvátiť dievčatá aj chlapcov.

vesiak

Vstavaná skriňa

Na prvý pohľad môže vstavaná skriňa pôsobiť ako strohý vianočný darček. Keď však priamo v nej vyčleníte vašej ratolesti špeciálny kútik na všetky hračky a poklady, dočkáte sa obrovskej radosti. Navyše, takouto cestou dáte deťom najavo, že dané priestory sú len a len ich

Drevený vešiak

Okrem domčekových postelí a vstavaných skríň sú v súčasnosti v kurze aj drevené vešiaky. Ich prepracovanejšie verzie majú podobu posuvných vešiakov na kolieskach, ktoré sa zvyknú umiestňovať ako kus nábytku na určité miesto v detskej izbe. Pokiaľ ale náhodou zápolíte s nedostatkom miesta alebo je pre vás takýto variant finančne náročný, lacnejšou alternatívou môže byť minimalistický vešiak na stenu.

A aby toho nebolo málo, detské postele, vstavané skrinedrevené vešiaky môžete doplniť aj o praktickú detskú komodu. Či ju využijete na detské oblečenie, alebo v nej urobíte deťom miesto na hračky, je len a len vás. Každopádne, z nášho pohľadu je obdarovávanie detí takýmito hodnotnými darčekmi oveľa zmysluplnejšie, ako keby ste ich mali zaplavovať desiatkami hračiek, ktoré skončia o niekoľko dní zapadnuté prachom. Nemyslíte?

Zdroje obrázkov: beng.sk, freepik.com