5 Tipov na rozprávkovú detskú Izbu

Detská izba je veľmi špecifickou miestnosťou. Pri jej zariaďovaní by ste nemali dbať len na vaše vlastné preferencie. Pri jej zariaďovaní je totižto vhodné dať priestor na rozhodovanie aj vašim ratolestiam. Koniec koncov, bude to ich izba, v ktorej sa musia cítiť komfortne. Aké riešenia sa oplatí voliť, aby ste ju premenili doslova a do písmena na rozprávkový priestor?

Detská izba a jej zariadenie

Dokonalú rozprávkovú atmosféru detskej izby sa vám podarí dosiahnuť vhodnou kombináciou nábytku, farieb a doplnkov. Nepochybne viete, čo má vaše dieťa rado. Skúste tomu teda prispôsobiť jednotlivé prvky miestnosti. V nasledujúcich 5 tipoch sa vás pokúsime inšpirovať, ako na to!

1. Bezpečnosť na prvom mieste

Pri návrhu izby pre vaše dieťa sa neváhajte poradiť so skúsenými dizajnérmi. Využiť môžete napríklad návrh detskej izby na mieru. Budete tak mať istotu, že všetko sa vyladí k dokonalosti, a to nielen po stránke farieb či praktickosti, ale aj po stránke bezpečnosti. Dôležitá je predovšetkým voľba správneho nábytku. Skrine a poličky s ostrými hranami dokážu byť pre dieťa nebezpečné. Preto je podstatné rozmiestniť ich tak, aby bolo čo najviac eliminované riziko úrazu.

2. Posteľ ako z rozprávky

Trendom pri návrhu detských izieb sú originálne dizajnové postele. Napríklad, pre chlapca môže byť dobrým riešením posteľ v tvare formule, auta či lode. Dostupné sú aj verzie s konštrukciou pripomínajúcou nejaké zviera, prípadne dom. Keďže posteľ je jedným z dominantných prvkov miestnosti, dizajnový typ dokonale vynikne a dotvorí výnimočnú atmosféru detskej izby.

Praktický tip: Voľte kvalitný nábytok, ktorý je špeciálne určený do detských izieb. Ten má väčšinou zaoblené hrany a navrhnutý je tak, aby sa dieťa o neho nemohlo poraniť.

detska izba

3. Štýlové farebné kombinácie

Pri výbere farby stien a nábytku sa orientujte podľa pohlavia vášho dieťaťa. Dievčaťu obvykle spravíte najväčšiu radosť odtieňmi ružovej, chlapcovi zas tmavšími farbami – modrou či zelenou. Nič však nepokazíte ani bielou, ktorú môžete doplniť o zaujímavo farebne ladený nábytok.

4. Využite vstavané skrine

A diam maecenas sed enim ut sem. Mauris rhoncus aenean vel elit scele risque mauris. Libero volutpat sed cras ornare arcu dui. Tellus elementum sagittis vitae et leo duis ut. Accumsan in nisl nisi scelerisque eu ultrices. Commodo ullam corper a lacus vestibulum. Hac habi tasse platea.

5. Nekonečný výber doplnkov

Samozrejme, žiadna dobrá detská izba sa nezaobíde bez hračiek, ktoré predstavujú pre dieťa jeden z najdôležitejších doplnkov. Avšak, pohrať sa môžete aj s obrazmi na stenu, hodinami či dokonca lampami. Existuje veľké množstvo doplnkov s rozprávkovými vzormi, ktoré dokonale doladia dizajn detskej izby.

Zdroje obrázkov: beng.sk, pixabay.com