4 Inšpirácie na detské postele, ktoré môžete mať doma aj vy

Detská posteľ zohráva mimoriadne dôležitú úlohu v každej detskej izbe. Pri pohľade na súčasnú trhovú ponuku by ste zistili, že si ju môžete zaobstarať v rôznych dizajnových aj materiálových prevedeniach. Nám sú však, prirodzene, najbližšie drevené postele pre deti, ktoré sa vyznačujú pevnosťou, stabilitou a trvácnosťou. Navyše, ide o prírodný materiál.

Síce vám dokážeme zrealizovať takpovediac akýkoľvek návrh podľa vašich predstáv, no máme za to, že inšpirácie nie je nikdy dosť. Aj preto sme zoskupili štvoricu zaujímavých detských postelí, aké sa môžu vynímať aj u vás doma.

Detské postele pre chlapcov aj pre dievčatá

Zatiaľ čo chlapci väčšinou túžia po posteliach v tvare pirátskych lodí či autíčok, dievčatá nachádzajú zaľúbenie napríklad v domčekových typoch. Tie sú však natoľko univerzálne, že sa tešia obľube aj medzi chlapcami. No a práve z univerzálnosti sme vychádzali aj pri zostavovaní nášho výberu. Všetky nasledujúce detské postele sú totižto vhodné ako pre chlapcov, tak aj pre dievčatá.

Klasika, ktorá neomrzí

Stávkou na istotu je v rámci detských postelí klasika, ktorá snáď nikdy neomrzí. Máme na mysli jednoduchú detskú posteľ s vyvýšenými čelami v podobe dreveného rámu. Okrem toho, že čelo pri hlave umožňuje praktické opretie vankúša, pôsobí celá posteľ „hravým“ dojmom. V očiach detí, resp. v detskej fantázii, môže totižto predstavovať akýsi bunker či domček na strome. A ruku na srdce, ktoré dieťa by po niečom podobnom netúžilo?

Praktická poschodová posteľ

Potrebujete postele, resp. posteľ, pre dvoch šibalov? V takom prípade nie je nič lepšie, obzvlášť v obmedzených priestoroch, ako poschodová detská posteľ. Tá nielenže ušetrí mnoho miesta, ale ešte k tomu môže dizajnovo vkusne zapadnúť do vopred pripraveného výčnelku v stene. A navyše, rovnako ako predošlý typ, aj poschodová posteľ robí s detskou predstavivosťou zázraky. Razom sa totižto môže premeniť napríklad na záhradný domček.

detska postel
detska postel

Od detskej postieľky až po detskú posteľ

Presne tak, šikovné ruky zvládnu takpovediac hocičo – aj zhotoviť niečo, čo bude najprv detskou postieľkou pre tých najmenších, aby sa to neskôr zmenilo na plnohodnotnú detskú posteľ pre vyrastajúcich nezbedníkov. Pre lepšiu predstavu pridávame dva zábery.

Univerzálna detská posteľ v tvare domčeka

Keďže sme ju spomínali hneď v samom úvode, nemohli sme ju nezmieniť aj v ďalších riadkoch. Detská posteľ v tvare domčeka je v súčasnosti medzi deťmi naozaj najobľúbenejšia. Jej realizácia je pritom pomerne jednoduchá. A ako môžete vidieť na nižšie priloženej fotografii, takáto posteľ môže prekrásne splynúť napríklad aj so vstavanou skriňou.

Zdroje obrázkov: freepik.com, beng.sk